Hawajskie party DIY – dekoracje, które możesz przygotować razem z dziećmi

Hawajskie party to wspaniały pomysł na rodzinne przygotowanie imprezy. W naszym przypadku był to Sylwester, ale mogą to być urodziny czy zabawa karnawałowa. Prace przy dekoracjach w stylu hawajskim szczególnie przypadną do gustu dziewczynkom, ponieważ jest do przygotowania mnóstwo kolorowych kwiatów. Łańcuchy kwiatowe można kupić w sklepach stacjonarnych czy przez internet – ale nie ma większej frajdy niż samodzielne stworzenie pięknego naszyjnika. Dekoracje nie są trudne do wykonania, nie potrzeba również skomplikowanych materiałów – wystarczy kolorowy papier, klej, nożyczki oraz słomki. Jedyne czego tak naprawdę potrzeba to  czasu i odrobinę cierpliwości.

 

Do wykonania kwiatowego naszyjnika potrzebujemy kolorowy papier (duuużo), ołówek, paczkę słomek, nożyczki oraz igłę z nitką.

Na kartce kolorowego papieru rysujemy ołówkiem kwiaty, płatki nie muszą być identyczne, ważne żeby wielkość kwiatów była podobna. Jeśli chcemy mieć naszyjnik jednokolorowy to wtedy potrzebujemy trzy kartki w jednym kolorze. Jeśli natomiast chcemy stworzyć kolorowy naszyjnik, to wtedy wycinamy kwiaty z różnych kartek kolorowego papieru. Następnie słomki  tniemy nożyczkami na 1-2cm kawałki. Kiedy mamy już to wszystko przygotowane nawlekamy igłę z nitką (najlepiej podwójnie) i bierzemy do ręki po jednym albo po dwa kwiaty. Dla uzyskania lepszego efektu polecam dobieranie po dwa kwiaty, wtedy można na koniec pozaginać płatki w różne strony i naszyjnik wygląda bardziej „naturalnie”. Nawlekamy naprzemiennie: kwiat, słomka, kwiat, słomka. Długość naszyjnika zależy od nas. Na koniec zawiązujemy pętelkę i naszyjnik gotowy.

 

Do przygotowania sukienek papierowych na butelki potrzebujemy papier kolorowy, nożyczki oraz taśmę klejącą.  W wybranej kartce kolorowego papieru wycinamy drobne paski. Na górze zostawiamy wolne miejsce na szerokość 1-2cm. Następnie na górnym końcu kartki albo na dwóch końcach przyklejamy kawałek taśmy klejącej i otulamy butelkę (na zdjęciu celowo użyłam ciemniejszy kolor taśmy żeby była bardziej widoczna, to dla celów instruktażowych. Natomiast lepiej oczywiście wygląda taśma przezroczysta). Kiedy ubierzemy już naszą butelkę, taśmą klejącą mocujemy sukienkę na butelce. Aby uzyskać efekt bardziej „puszystej” sukienki możemy podgiąć paseczki i puścić – będą one wtedy układać się jak „sukienka balowa”.

 

Do przygotowania papierowej palmy potrzebujemy zieloną oraz brązową kartkę papieru, nożyczki, klej bądź zszywacz oraz szklany wazonik.

Na zielonym papierze ołówkiem rysujemy kształt liści palmy, następnie wycinamy. Z brązowego papieru wycinamy pień palmy i łączymy z koroną palmy za pomocą kleju. W ten sam sposób robimy inne palmy. Kiedy mamy już gotowych 4-6 palm łączymy je ze sobą i sklejamy tylko w środkowej części – gałązki zostawiając wolne. W ten sposób uzyskamy efekt „powiewania” na wietrze. Następnie umieszczamy gotową palmę w szklanym wazonie, który to stanowi odtąd trzon palmy.

 

Do przystrojenia krzeseł w stylu hawajskim potrzebujemy tiulowych spódniczek. Na pewno w garderobie córek znajdą się takie. Jest to banalnie proste w przygotowaniu a efekt murowany.

 

Jak widać powyżej przygotowanie party w stylu hawajskim jest nieskomplikowane, można pracować całą rodziną, świetnie spędzając czas. Polecam!

You may also like...

3 komentarze

  1. Honorata pisze:

    Fantastyczny pomysł na rozwijanie przez dzieci zdolności manualnych, a przede wszystkim kreatywnego myślenia. Dekoracje niczym nie odbiegają od tych gotowych, które można kupić w sklepie za to zabawa z dziećmi w przygotowanie hawajskiej imprezy musiała być przednia. I kto powiedział, że z dziećmi nie można wspaniale bawić się – gratuluję pomysłu!

  2. Gosia pisze:

    Zdolna mama 🙂 zdolne dzieci 🙂 Kupic można teraz wszystko ale to nie sztuka! Samodzielne prace to przyjemność nIesamowita i satysfakcja ! Brawo Mamo ! 🙂

  3. Warsaw Mum pisze:

    Dziękuje. Tak, zawsze to ciekawe spędzenie czasu całą rodziną, nawet jak nie wszystkie dekoracje będą idealnie przygotowane, równo wycięte – to najważniejszy ten wspólny czas razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *