DIY – kosmiczny pokój dla dziecka, jak go samodzielnie przygotować mając tylko papier

 

Przygotowanie dekoracji do kosmicznego pokoju Twojego dziecka nie powinno stanowić żadnej trudności. Możesz je wykonać razem z rodziną. Szczególnie dla chłopców może to być świetna zabawa, ponieważ jest do przygotowania kilka ufoludków, rakieta a nawet kula ziemska w kosmosie.

Jedną z bardziej efektownych dekoracji jest właśnie Ziemia widziana z Kosmosu jako mała niebiesko-zielona kula na granatowym tle. Do przygotowania jej potrzebujemy kolorowy papier: granatowy, najlepiej sztywniejszy, zielony ciemny, zielony jasny, niebieski, żółty oraz biały – do tego oczywiście klej i nożyczki.

W pierwszej kolejności rysujemy na niebieskim papierze kształt koła a następnie wycinamy

Później z zielonego kolorowego papieru wycinamy kształt kontynentów, najlepiej dwóch albo jednego – od razu uprzedzam, że najciekawiej wyglądają dwie Ameryki – Północna i Południowa. Nie muszą być idealnym odwzorowaniem ich kształtów, chodzi o przybliżony zarys. Ponieważ Ziemia widziana z Kosmosu ma całą gamę zlewających się barw z przewagą niebieskiego i różnych odcieni zielonego – kształt kontynentów wycinamy w trzech kolorach i nakładamy na siebie oraz kolejno przyklejamy na niebieskiej kuli. 

Następnie wycinamy nieregularne kształty chmur z białego papieru i przyklejamy na naszą Ziemię

Na koniec  gotową kulę ziemską przyklejamy na granatową tekturę. W zależności od tego czy chcemy ją oprzeć o ścianę, czy parapet, czy też powiesić – dorabiamy otwory na sznurek, bądź w inny sposób mocujemy zawieszenie.

 

Do stworzenia kosmicznego pokoju potrzebujemy dużo jasnokolorowych gwiazdek, dlatego musimy je powycinać w kilkudziesięciu egzemplarzach, w różnych rozmiarach. Następnie rozkładamy je na podłodze w proporcjonalnych odległościach. Dzieci w trakcie zabawy na pewno zniszczą tą układankę, jednak to nie przeszkadza, ponieważ część gwiazdek zostanie. W naszym przypadku chodziło o efekt na rozpoczęciu urodzin córki. Zaproszone dzieci otwarły drzwi do kosmicznego pokoju i ukazał im się taki widok. Wszystkie zaniemówiły. Dlatego też później już było mniej istotne co na podłodze się działo – poza tym wiszące dekoracje zostały na swoim miejscu.

 

 

 

Jeśli chcesz mieć też na ścianie gwiazdy – a obawiasz się brudnych śladów po kleju lub taśmie –  proponuje zrobić tablice z gwiazdami, zawieszaną na karniszu. 

Potrzebny jest do tego duży biały papier,  gwiazdki w jasnych kolorach oraz sznurek i klej.

 

Dla chłopaków najciekawsze pewnie będzie zrobienie rakiety. Nawet kilkuletnie zuchy mogą zrobić ją sami z niewielką pomocą mamy. Przecież nie musi być wszystko idealne – chodzi o wspólną zabawę.

Do zrobienia rakiety będzie potrzebny biały oraz żółty papier, kawałek podłużnej prostokątnej tektury – którą na czubku wycinamy w trójkąt, srebrna taśma, nożyczki, klej bądź zszywacz. 

Z żółtego papieru wycinamy koło

Natomiast białe kartki sklejamy w kształcie naszej tektury. Jeżeli mamy duży biały papier to po prostu wycinamy kształt podłużny rakiety

Biały papier na końcach ozdabiamy srebrną taśmą. Możemy ją przykleić, jednak po wyschnięciu kleju papier może falować, dlatego lepiej zrobić to zszywaczem

Kiedy mamy otoczoną taśmą większą część papieru – przyklejamy żółte koło

Może obrysować koło ciemniejszym pisakiem

Następnie przyklejamy białą część naszej rakiety do tektury, możemy srebrnym papierem albo taśmą ozdobić indywidualnie rakietę.

Na koniec przyklejamy biały papier na dolną część tektury i także obtaczamy go taśmą srebrną

Rakieta gotowa!

You may also like...

1 Response

  1. Agnieszka pisze:

    Bardzo pomysłowy wystrój. I co najważniejsze z niewielką pomocą możliwy do zrobienia przez kilkuletnie dziecko. A to jest właśnie największą satysfakcją, jak może otoczyć się wykreowanym przez siebie światem. Kilka lat temu córka pierwszy raz własnoręcznie zrobiła zaproszenia na swoje urodziny. Mało, że miała przy tym niezłą frajdę, to jeszcze reakcja innych dzieci na to „rękodzieło” była bardzo pozytywna i niezapomniana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *