Urodziny w klimacie Batmana


W tym roku nasza średnia córka wymarzyła sobie urodziny w klimacie Batmana. To, że ona jest Batmanem – wiemy już od kilku miesięcy😊Jak sama twierdzi – na co dzień tylko udaje normalną dziewczynkę – ale tak naprawdę jest kimś zupełnie innym…

Oczywistym zatem było, że kiedy będą jej 5te urodziny – wszystko będzie musiało być Batmanowi podporządkowane.

Dekoracje wykonałam sama z czarnych i żółtych kartek papieru oraz tektury. Nie jest to trudne, a jedynie trzeba znaleźć chwilę czasu. 

Zaproszenia

Córka chciała zaprosić najlepsze koleżanki z przedszkola – i zależało jej, żeby już na samych zaproszeniach był motyw z Batmanem.

Trochę mi zajęło wymyślenie projektu tych telegramów. Nie tak łatwo od razu narysować „idealny” znaczek Batmana. Jednak sam znaczek wydał mi się zbyt banalny na zaproszenia, zatem wymyśliłam jakby szkic Gotham City

Starsze córki podpowiedziały mi też, że sam znaczek Batmana na niebie nie wystarczy – musi być jeszcze smuga światła, która się za nim ciągnie. Dorysowałam zatem refleksy świetlne – i zaproszenia gotowe 🙂

Koleżanki córki, które otrzymały te zaproszenia były tak podekscytowane, że nie mogły się doczekać kiedy przyjdą na urodziny i będę się bawić w Jaskini Batmana. Dla mnie dotychczas to była zabawa w przygotowanie dekoracji – natomiast kiedy zobaczyłam te zaciekawione miny dzieci, to zaczęła się lekka presja, żeby spełnić oczekiwania maluchów…

Tort i przekąski

Tort zamówiliśmy, jak co roku – w cukierni „Olczak”. Oczywiście był w kształcie Batmana! Do cukierni wysłaliśmy kilka zdjęć z wizerunkiem postaci. Wszyscy byliśmy ciekawi efektu. Tort był niesamowity – Batman miał nawet zarysowany sześciopak 😂Słodki superbohater na stoleBatman z peleryną, która „naprawdę” falowała Stół został ozdobiony znaczkami Batmana. Ponieważ nigdzie nie udało mi się kupić czarnych albo żółtych talerzyków – na białe talerzyki położyłam żółtą serwetkę a na nią wyciętego z papieru Batmana Oczywiście oprócz tortu, na mniejszym stole – były także rozmaite przekąski: kanapki, owoce, marchewki paluszki czy popcorn. Udało mi się przerobić zwykłe plastikowe kubeczki – na takie batmańskie. Najlepszy do tego okazał się papier samoprzylepny.Naczynia, których nie chciałam niszczyć obklejaniem taśmą klejącą czy ww. papierem – zostawiłam nienaruszone a jedynie oparłam o nie znaczek Batmana.

Tort i stół przystrojony batmańsko znajdował się w salonie. Natomiast główne dekorację dziewczynki miały w swoim pokoju – tam też stał stolik z przekąskami.

Główny motyw dekoracji

Motywem przewodnim było Gotham City, czyli miasto Batmana. Ponieważ zaproszenia przygotowałam najprędzej, chciałam, żeby dzieci zobaczyły w trakcie przyjęcia to samo co było na telegramie. A zatem odtworzyłam obraz miasta ze znaczkiem Batmana na niebie. Zużyłam do tego 9 dużych tekturowych kart czarnego papieru połączonych ze sobą, dzięki czemu uzyskałam dużą tablicę, na której narysowałam Gotham City wiernie odzwierciedlając to co na zaproszeniach.

Żeby nasze Gotham było bardziej dynamiczne, dołożyłam do tego nadlatujące nietoperze (jak je wykonać poniżej artykułu)

Tablica z nietoperzami oraz miasto Gotham zostały następnie zawieszone na karniszach oraz ścianie.I najważniejszy obywatel Gotham City!!!

Córki mają też w swoim pokoju kolorowy namiot, który oczywiście musiał przestać być taki barwny. Obłożyłam go zatem czarnym materiałem i przymocowałam znaczek Batmana.

Scenariusz imprezy

Kiedy mamy w domu na imprezie 8 dzieci, i to w wieku przedszkolnym w większości, to nie można ich zostawić samych sobie. Dzieci po prostu zaczną biegać i szaleć po mieszkaniu. Taka mała banda jest tak podekscytowana, że trudno im wysiedzieć na miejscu. Dlatego nawet ze względów bezpieczeństwa trzeba opracować jakiś scenariusz imprezy.

Generalnie dzieci muszą być cały czas czymś zajęte – zatem najlepiej wymyślić im ciekawe zadania, które mogą robić w grupie. W naszym przypadku w każdym pokoju czekało na dzieci inne zadanie do wykonania. Musiały znaleźć na początek kopertę ze znaczkiem Batmana i następnie nasza najstarsza córka czytała polecenia. Dzieci musiały poszukać rekwizyty potrzebne do poradzenia sobie z zadaniem. Jeśli wszystko zrobiły, to przechodziły do dalszego etapu – czyli kolejnego pokoju, w którym czekała koperta z zadaniem. I tak dalej.

Zadania były różne: w jednym pokoju czekały kredki i kartki i trzeba było coś konkretnego narysować, w innym były wyklejanki, a w jeszcze innym dzieci musiały przygotować piosenkę, którą razem zaśpiewają. We wszystkie zajęcia dzieci były bardzo zaangażowane, i nie mogły się doczekać czy zaliczą i przejdą do następnego etapu

Na końcu czekała na nie nagroda – dyplom, cukierki oraz naklejka ze znaczkiem Batmana.

Po otrzymaniu nagród był czas na tort, co także było dla dzieci atrakcją, ponieważ wybierały sobie którą część ciała Batmana będą jadły hahaha! Generalnie urodziny cały czas były pełne zwrotów akcji i atrakcji.

Jak wykonać niektóre dekoracje:

Znaczek Batmana

Znaczek Batmana był kluczowym elementem dekoracji. Na stole były porozrzucane znaczki  a także w innych miejscach. Dlatego musiałam przygotować znaczki w ilościach hurtowych😂

Nie jest to trudne do wykonania. Potrzebny jest jedynie czarny i żółty papier oraz nożyczki i klej – albo papier kolorowy samoprzylepny.

Na odwrocie czarnego samoprzylepnego papieru rysujemy postać Batmana z logo. Możemy podpatrzeć w internecie jak wygląda znaczek Batmana i wtedy próbować narysować podobny.

Rysujemy a następnie wycinamyCo ciekawe – możemy przy tym nie pozostawić śmieci, ponieważ z „obierek” też uzyskujemy postać Batmana i możemy to jeszcze gdzieś wykorzystać.

Na koniec, z żółtego papieru wycinamy owalny kształt i przyklejamy na niego czarną postać Batmana.

Nietoperze

W Gotham City można spotkać także nietoperze, zaprzyjaźnione z Batmanem. Nie mogło ich zatem u nas zabraknąć😊

Znalazłam w internecie najróżniejsze rysunkowe nietoperze i wybrałam sobie do odpatrzenia jeden wzór. Następnie ołówkiem naszkicowałam jego kształt i wycięłam. Ten pierwszy nietoperz był później szablonem dla następnych.

Kiedy uzbierało ich się trochę, zaczęłam przymierzać się do rozmieszczenia nietoperzy na białym papierze.

Nietoperze najlepiej smarować klejem czy podklejać taśmą dwustronną – na środku, nie przyklejać całego nietoperza a tylko jego środek. Dzięki temu można trochę wygiąć skrzydła dla lepszego efektu lotu, skrzydła bardziej naturalnie się układają odstając trochę.

Urodziny w klimacie Batmana super się udały! Oczywiście po wszystkim byłam trochę zmęczona – zawsze w takim momencie obiecuję sobie, że nigdy więcej w domu przyjęć hahaha! A potem wszystko kończy się jak zawsze hahaha! Zresztą pisałam już kiedyś artykuł o urodzinach dzieci jakie wyprawialiśmy na przestrzeni lat naszym córkom, można znaleźć je tutaj: Urodziny dziecka w klimacie bajek

Dziewczyny nie wyobrażają już sobie nigdzie indziej zabawy, i chyba dopóki nie wyrosną – będę przygotowywać wszystko bez zmian. Cały czas jednak delikatnie podsuwamy dzieciom pomysł, że może w jakiejś sali zabaw w tym roku urodziny – ale słyszymy głośne „Nieeeeeeeeee!”.  

 

 

You may also like...

2 komentarze

  1. Honorata pisze:

    Rewelacja klimat i wystrój niczym w Gotham City gratulacje za świetny pomysł i piękne dekoracje. Nagroda dla uczestników w postaci przyjęcia do klubu Batmana po prostu bezcenna. Odnośnie tortu to wiadome, że cukiernia Olczak stanęła na wysokości zadania zresztą jak co roku

  2. Gosia pisze:

    Szok…. Ile pracy wlozonej… Ale za to jaki efekt. Wooow. Brawo Mamo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *