Moja książka – Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi

Z radością informuję, że 28 sierpnia 2020r. miała premierę moja książka dla wydawnictwa PWN –  Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi . W związku z pracą nad tą publikacją oraz łączeniem tego z życiem zawodowym i rodzinnym – nie udzielałam się od dłuższego czasu tutaj na blogu. Mam nadzieję to wkrótce zmienić i wrócić do blogowych artykułów, bez których tak naprawdę nie byłoby tej książki 🙂 

Pierwsze recenzje czytelników są bardzo pozytywne, co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że to grono będzie się powiększać, ale przede wszystkim jak najwięcej osób zostanie zachęconych do rodzinnych spacerów śladami bogatej historii i pięknej architektury Warszawy!!!

Chcąc zachęcić wszystkich do sięgnięcia po tą pozycję, załączam opis wydawcy:

„Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi to książka przeznaczona dla wszystkich osób pragnących lepiej poznać Warszawę – czy to dlatego, że są przyjezdne, czy to dlatego, że są jej mieszkańcami – i chciałyby zwiedzić miasto z dziećmi. Agata Marchwińska pokazuje, jak planować spacery, żeby w rodzinnym gronie obejrzeć piękne, ciekawe, historyczne lub zupełnie nowe miejsca w mieście, a jednocześnie umiejętnie połączyć to z atrakcjami dla dzieci, takimi jak place zabaw, trampoliny, lodziarnie itd. Stanowiąc zachętę do podziwiania architektury miasta rodzinnie i bez ograniczeń wiekowych, książka łączy wiedzę historyczną, architektoniczną i przewodnikową.

Inspiracją do napisania książki stał się blog prowadzony przez Agatę Marchwińską warsawmum.pl. Zamieszczone w książce teksty są oparte na treści z bloga, ale również poza te treści wykraczają, zarówno w warstwie tekstowej, jak i zdjęciowej. Książa jest ilustrowana autorskimi zdjęciami i mapami, jak również poddana konsultacji varsavianisty. Mocną stroną publikacji jest przystępny charakter tekstów, a przede wszystkim oryginalny pomysł biorący się z pasji autorki oraz jej męża, z zawodu architekta: jak pokazywać piękno architektury kilkulatkom i równoważyć to rozrywką bliską temperamentowi dzieci oraz jak planować rodzinne spacery śladami pięknej architektury Warszawy.

Na rynku wydawniczym najczęściej można spotkać przewodniki po Warszawie albo pozycje skierowane wyłącznie do dzieci (idące śladami ich zainteresowań). Brakuje natomiast publikacji zachęcającej do podziwiania architektury i zabytków Warszawy i połączenia tego ze spędzaniem czasu rodzinnie. Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi to publikacja wypełniająca tę lukę”.

Książka jest dostępna w księgarniach stacjonarnych PWN a także wielu księgarniach internetowych (tutaj link do księgarni PWN https://ksiegarnia.pwn.pl/Warszawa.-Architektoniczne-spacery-z-dziecmi,848678978,p.html )

Niezależnie od tego, jest także dostępna w formie ebooka.

 

You may also like...

2 komentarze

  1. Agata pisze:

    Z niecierpliwością czekałam na publikację tej książki, która urzekła mnie przepięknymi zdjęciami oraz ciekawymi opisami Warszawy. Pomimo tego, że znam niektóre miejsca, to dzięki książce można zapoznać się z bogatą historią warszawskich budynków i pogłębić swoją wiedzę. Połączenie w książce walorów architektonicznych, historycznych i rekreacyjnych sprawia, że zarówno mieszkańcy stolicy jak i turyści mają możliwość poznania niezwykłych budynków, będących świadkami historii, a zarazem wspaniałych miejsc do zabawy i wypoczynku dla wszystkich pokoleń.

    • Warsaw Mum pisze:

      Dziękuję Dokładnie tak, książka jest dla każdego. Znaleźć w niej można opisy według mnie najpiękniejszych miejsc w Warszawie, bardziej lub mniej znanych – przy czym nawet miejsca powszechnie znane starałam się pokazać z innej strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *